wróć do krótkiego poradnika

A gdyby tak…

…mieć Wasze ładne mieszkania, w których okruchy nie spadają na podłogę, a kurz nigdy nie osiada na stoliku nocnym? Mieć figurę z płaskim brzuchem i węższymi ramionami, by koszule w rozmiarze 44 dopinały się na całej swojej guzikowej długości? Gdyby tak nienawidzić bezczynności i krzątać się po domu: myć okna, prasować, lubić zmywać i opisywać pojemniki w kuchni?

Gdyby tak mieć pasję, nawet jeśli miałoby to być haftowanie? Albo najlepiej, gdyby pasją był ruch – wtedy i zdrowie i sylwetkę ma się pod kontrolą? Gdyby tak umieć oszczędzać pieniądze, a nie panicznie bać się ograniczeń, które generuje wysokość naszej pensji?

Gdyby tak potrafić zadać sobie trud nie bycia sobą w miejscach wadliwych… Ciekawe czy to właśnie jest recepta na całe dobro tego świata i to przeklęte słowo brzmiące jak wymachiwanie ostrzem noża po skórze: czy tak właśnie wygląda sukces?

 • Marta

  Odkryciem dla mnie (dopiero po przeczytaniu tego co wyżej!) jest to,że nie! Nie, to nie jest sukces..! Sukces jest wtedy kiedy „pomimo” okruchów, lenistwa (nazwij jak chcesz), przeciętnej (!) figury, itp itd, jesteś kreatorka innych swoich szczęść i one są namacalne wręcz na tyle, że nie leży Ci na sumieniu to, co jest tylko efektem porównywania się z innymi. To się chyba nazywa spokoj płynący z bycia sobą.

 • Kat

  Faktycznie, media kreują taki obraz sukcesu. A teraz pomyśl ile energii zajęłoby Ci osiągnięcie tych wszystkich rzeczy. Wyrzeklabys się się siebie, swoich, myśli, przyzwyczajeń tylko po to by być pod linijkę? Heloł! Jestem ciekawa czy w ogóle takie ideały istnieją, a jeśli istnieją to czy faktycznie doszli do tego pracą swoich rąk, a nie np chirurgia…

 • Hania N

  A ja bym się chętnie zamieniła :) Tak na tydzień i sprawdziła :) oddaje w zamian nieogarniecie, lenistwo, olewanie szczegółów i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „co ja robię tuuuu?”

 • jesli akceptujesz siebie , to nie zastanawiasz sie nad takimi pierdolami.. jesli jednak cos cie uwiera.. to najlepiej to zmienic.. dom bez okruchów, haftowanie, cz plaski brzuch.. jest sukcesem.. gdy czerpiesz z tego radosc, a nie gdy robisz to, bo ladnie wyglada na instagramie…

 • Anna

  …pomyślnie zakończyć długą terapię i cieszyć się jej efektem? Dzielić życie z dobrym człowiekiem? Mieć talent do pisania i nie wstydzić się go prezentować? Oj, zamieniłabym się. Tak bardzo bym się zamieniła.

 • Zdałem sobie właśnie sprawę, że jeśli chodzi o koszule nie wiem jak wygląda rozmiar 44, ani 34, ani żaden inny.
  W męskich koszulach jest tylko rozmiar kołnierzyka, bo po co kogo stresować jakimś tam rozmiarem.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress